Hakkımızda

Okulumuzun temel ilkesi; Türk Milli Eğitiminin amaçlarına uygun olarak, Atatürk İnkilap ve İlkelerini, Anayasanın temel ilkelerini, Türk Milletinin manevi ve kültürel değerlerini benimseyen, koruyan ve geliştiren, ailesini, vatanını, milletini seven, görev ve sorumluluklarını bilen ve bunları davranış haline getirmiş yurttaşlar olarak yetiştirmesini sağlamaktır.

Bu ilkeler ışığında çocuklarımızın;

Sağlıklı büyüyebilmeleri,
Zihinsel, duygusal, sosyal yönden gelişebilmeleri,
Dengeli, uyumlu bir kişilik geliştirebilmeleri, iyi alışkanlıklar kazanmaları,
Anadillerini anlama, Türkçe’yi doğru ve güzel konuşma yeteneği kazanabilmeleri için onlara gerekli olanakları sağlayarak onları ilköğretime hazırlamak en önemli amaçlarımızdır.

1000 m2‘lik kapalı alanı ve 600 m2‘lik geniş bir bahçeye sahip, deprem güvenlikli, yangın tertibatlı, aydınlık, ferah, geniş ve hijyenik mekânlarıyla çocuklar için özel olarak tasarlanmış 3 katlı konforlu bir yapıda uzman bir kadroyla eğitime başlamıştır.

Çocuklarımız güvenliği sağlanmış ön kapıdan giriş kontrolleri yapılarak içeri alınırlar. Deneyimli ekibimiz tarafından çocuklarımız sevgi ve güler yüzle karşılanır ve okul ortamına hazırlanırlar.

Çeşitli atölyeler ve her yaş grubu için ayrı sınıfların bulunduğu 15 tane büyük sınıflarımızda çocuklarımız çocuk gelişimi ve eğitimi branşlarında bir öğretmen ve bir yardımcı öğretmen kadrosuyla eğitim programlarını alır, hoşça vakit geçirirler.

Alt katta yer alan mutfağımız ve yemekhanemizde çocuklarımız; uzman diyetisyenimiz tarafından hazırlanan menüler aşçımız tarafından beslenme ilkelerine uygun olarak pişirilen çok çeşitli yemeklerle sağlıklı bir beslenme programına tabi tutulurlar.

Çocuklarımızın her türlü fiziksel sağlık kontrolleri, okulumuzun revirinde sürekli bizlerle bulunan hemşiremizle ve uzman doktorumuzun rehberliğinde takip edilir. Ruhsal ve zihinsel gelişimleri uzman psikologumuzla takip edilerek ailelerimize aile danışmanlığı hizmeti verilir.

Üst katta bulunan özel olarak tasarlanmış uyku odasındaki yataklarında, çocuklarımız uyku öncesi öykü ve masallarla uyku saatine hazırlanarak huzurlu bir ortamda dinlendirilirler.

Alt katta büyük bir oyun sokağı ve spor salonumuz bulunmaktadır. Bu salonda çocuklarımıza bale, çocuk yogası ve jimnastik eğitimleri verilmektedir. Oyun sokağında çocuklarımız, çok çeşitli oyuncaklarla birçok eğlenceli oyunlar oynayabilmekte ve birçok aktivitelerle inanılmaz eğlenceli bir zaman dilimi geçirebilmektedirler. Burada özel parti organizasyonları ve özel gün kutlamaları da yapılabilmektedir.

Sinema, tiyatro ve ayda bir kez gelen çocuk tiyatrosu ile görsel etkinlikler salonumuzun sahnesinde yılsonu gösterileri, dramatik etkinliler ve portfölye çalışmaları da yapılabilmektedir.

Bahçemizde çocukların her türlü fiziksel ve kinestetik gereksinimlerini karşılayan aktivite materyalleri ile donatılmıştır. Bitki, sebze yetiştirmeleri için botanik bahçesi ve bakıp besleyecekleri kümes hayvanlarıyla doğa sevgisi aşılanmakta ve çevre bilinci kazandırılmaktadır.

Çocuklarımız gün bitiminde eve dönüş hazırlıkları yapıldıktan sonra kendi aracımız ve şoförümüzle eğitmen eşliğinde emniyetli bir şeklide evlerine bırakılır.